Ez a vietnámi társasház úgy néz ki, akár egy színes hirdetőoszlop

Fejenként 44 forint a liftezés ebben a fura házban, amit egykor kormánytagoknak és katonatiszteknek építettek, de mára divatboltok, kávézók és co-working irodák otthona.

Sok helyen állnak furcsa épületek a világban, miért pont Vietnám, és annak kilencmilliós metropolisza, Ho Chi Minh City (az egykori Saigon) lenne kivétel ez alól. Nem is kivétel, elég átlapozni az alábbi mini galériát az első kerületben, a Nguyen Hue utca 42. alatt álló Cafe Apartment-ről.

Eredetileg a hatvanas évek közepén építették ezt a kilencemeletes apartmanházat, ami számos átalakulás után mára kávézók (innen a név), divatüzletek, szépségszalonok, angol stílusú teaházak, co-working irodák színpompás elegyévé vált. Nem csoda, hogy szívesen keresik fel a turisták, mert kívül-belül elég rendhagyóan néz ki. Belülről például az alant húzódó sétálóutcára nyílik kilátás.

Kezdetben kormánytagok és katonatisztek szállásának építették a házat, később a haditengerészet tisztjei költöztek be, majd Saigon bukása után a lakások egy részét hajógyári munkásoknak utalták ki.

A tulajok csak 2010 után kezdték felkarolni a Cafe Apartment koncepciót, ám az onnantól gyorsan életre kelt: ma baristák sürgölődnek ott, tehát finom is a kávé, nem csak egyszerűen van.

Mint oly sok mindent Ázsiában, a Cafe Apartment-t is a legjobb sötétedés után felkeresni, amikor kivilágítják a környékkel együtt. Ha tényleg felkeresnéd személyesen – vagy valamilyen csoda folytán pont Vietnámból olvasod ezt –, akkor a sétálóutcáról a Fahasa könyvesbolt bal oldalán lévő bejáratot keresd.

Odabent mehetsz lépcsőn vagy lifttel, az utóbbi személyenként 3000 vietnámi dongba kerül, ami kőkemény 44 forint. Odabent aztán a legtöbb üzlet vagy kávétó visszafizeti a lift árát, ha vásárolsz náluk.

Ha pedig bejártad az épületet, felfedezheted a felkapott Nguyen Hue utca többi részét is, ahol a francia gyarmati időkből származó koloniális épületek (Rex Hotel, Operaház, Népi Bizottság) és modern csodák (mint a Bitexco-torony) is várnak, és ahol a forgatagban helyiek és turisták keverednek.

Forrás: https://roadster.hu/ez-a-vietnami-tarsashaz-ugy-nez-ki-akar-egy-szines-hirdetooszlop

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük