Ötszáz lakásos társasház épül egy vidéki kisvárosban

500 lakást fog átadni az Épkar Zrt. – West Hungária Bau Kft. – Magyar Építő Zrt. társulása Pakson. A Magyar Építők most egy videót is közzétett, bemutatva, hogy áll az építkezés.

A Léna lakópark építése 2024 májusában indult, melynek eredményeként egy 500 lakásos épületegyüttes valósul meg Pakson.

A beruházás során három eltérő formájú és magasságú lakótömböt alakítanak ki, melyek között egy 4-6 emeletes, egy 3-4 emeletes és egy háromemeletes épület lesz.

Az építkezésről most a Magyar Építők tett közzé egy videót, melyen jól látszik, hogy tíz toronydaru dolgozik párhuzamosan a projekten, és jelenleg a szerkezetépítés zajlik. A tervek szerint a harmadik tömbben hamarosan elkezdődik a külső nyílászárók elhelyezése is.

Az, hogy egy ekkora fejlesztés valósuljon meg egy kevesebb mint 20 ezer lakosú kisvárosban meglehetősen szokatlan, ugyanakkor a Paksi Atomerűmű bővítése indokolja a készülő beruházást.

Forrás: https://www.portfolio.hu/ingatlan/20250305/otszaz-lakasos-tarsashaz-epul-egy-videki-kisvarosban-745575

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük