Újabb társasház felújítása kezdődött meg

Biztonság, fejlődés, jólét – ezek fémjelzik Debrecen önkormányzatának idei költségvetés-tervezetét, amely nagy hangsúlyt fektet a sokrétű városfejlesztésre. Ezt mondta Papp Viktor, mai tájékoztatóján. A Fidesz-KDNP frakcióvezetője hangsúlyozta, hogy az önkormányzat egységesen fejleszti a várost, a kertségeket éppúgy mint a lakótelepeket, így a panelházas övezetekben is számos életminőség javító fejlesztés valósulhat meg.

Forrás: https://www.dehir.hu/videogaleria/ujabb-tarsashaz-felujitasa-kezdodott-meg

Történelmi épület tűnik el Szeged belvárosából: társasház váltja a Szent István téri házat

Újabb, az 1879-es nagyárvíz utáni évtizedekben épült házat bontanak Szegeden, ezúttal a turisztikai szempontból is jelentős Szent István téren. A ház helyére egy többszintes, vegyes társas- és irodaház épül a tervek szerint.

A Szent István téri, egyébként külsőleg jó állapotúnak tűnő házról még 2021 nyarán terjedt el az egyik helyi, várostörténeti tematikájú közösségi oldalon, hogy lebontják. Ezen pletykákra az épület tulajdonosa akkor még úgy reagált, hogy semmi konkrét tervük nincs, amelyben bontás is szerepel. Csakhogy a kommentek szerint épp abban az időszakban hagyták jóvá a városi tervtanácson – ahol a Szegeden található építkezések terveit véleményezik a szakemberek –, hogy mi épülhet mégis a helyére, vagyis bontásáról már 2021 nyaránál korábban is szó lehetett.

A sarki épületet egészen a mai napig aztán nem is tüntették el, az ott lévő, egyébként az épület tulajdonosához tartozó autóalkatrész-bolt a Google Maps szerint idén nyáron is nyitva volt még, sőt, a cím az Autó Centrál oldalán most is szerepel mint elérhetőség. Valószínűleg kivárt a befektető vele, úgy tűnik viszont, hogy ha más nem is, a BYD érkezése és a szegedi ingatlanpiac élénkülése megadta a kezdőlökést mára.

Az építésügyi portál (ÉTDR) egy ideje már megszüntetett, nyilvános dokumentumtárából 2022 decemberi tervek voltak elérhetőek. Eszerint az egyemeletes, valamennyire díszes, de nem különösebben meghatározó épület helyére egy ötszintes – földszint, három emelet és tetőtér – társasház épül majd, mely burkolata bézs és homokszínű lesz.

A külső borítás anyaga szálcement lesz, ami talán minőségibb hatású és tartósabb, mint a gyakran használt nemesvakolat. A műanyag nyílászárók is sötét, antracit színűek lesznek a tervek alapján, ám a homlokzat semmiképp nem lesz homogén, üvegkorlátos erkélyek sokasága fogja azt megtörni.

A ház formavilága szögletes, a sarki részen nem lesz 90 fokos törés a tetőszerkezetben, mint a most elbontott épületnél. A tető nem bádoggal lesz fedve, a tervek szerint antracit színű betoncserepet helyeznek rá. A telek eddig kihasználatlan része is be lesz építve, a garázsbejáró pedig az Imre utca felől épül meg.

Az új épület így felnő a Szent István téri épületek tömegéhez, és bár akkora azért nem lesz, mint az átellenes sarkot birtokló hétemeletes panelépület, a szomszédjait túlnőheti majd több mint 17 méteres várható magasságával. Méretei ellenére csak 5 lakást terveztek bele, de emellett lesz két iroda-, valamint egy üzlethelyiség is.

A Szent István tér bár az itt található szecessziós és más stílusú, különleges régi épületek, valamint a tér közepén magasodó századfordulós vasbeton víztorony miatt turisztikailag kiemelt része a belvárosnak, az épületek védettsége szempontjából már nem az. Nem számít „műemléki védettségű területek” besorolásúnak sem, így elviekben hacsak nem különleges az épület maga, le lehet azt bontani.

Ilyen területből egyébként három található Szegeden: a belváros Kiskörúton belüli teljes területe, a felsővárosi Szent Miklós Plébánia környéke, illetve az alsóvárosi Mátyás tér és az azt környező néhány utca. Érdekes, hogy míg ezek távolabb is esnek a szigorúan vett belvárostól, nagyobb védelmet élevnek, mint a város egyik jelképének számító öreg szecessziós víztorony környezete.

Ahogy a Moszkvai körút–Nemes Takács utcai sarkán lebontott ház esetében, úgy itt is felmerül, hogy tényleg bontásra érdemes volt-e a telken lévő régi épület. Műemléki besorolása nem volt, tehát jogilag bontható, egyes városvédők viszont értékesnek tartják, tartották, főleg látszólagos jó állapota miatt. Kompromisszumos megoldást jelenthetett volna a faszádizmus, vagyis a régi homlokzat meghagyása, de ellentétben a Moszkvai körúti sarki házzal, itt tervek sem születtek ilyenről. A problémakörről kicsit bővebben is írtunk korábbi cikkünkben.

Forrás: https://szegeder.hu/helyi/2024-10-05/tortenelmi-epulet-tunik-el-szeged-belvarosabol-tarsashaz-valtja-a-szent-istvan-teri-hazat/66fd9ed047d3c037265dd508

Így lángolt a pápai társasház tetőszerkezete – Videó

Olvasónk készített felvételt a ma kora reggeli tűzesetről.

Mint ismeretes,a Zárda utcában kapott lángra egy emeletes sorház tetőszerkezete ma hajnalban. A pápai és az ajkai hivatásos tűzoltók öt vízsugárral megfékezték a lángokat, ahol a két szárnyból álló társasház egyik szárnyának tetőszerkezete égett teljes egészében. A munkálatok idejére kiürítették az épületet, húsz lakót menekítettek ki.

Információink szerint az oltás közben egy tűzoltó megsérült, amikor a tetőszerkezet egy darabja leszakadt. Az épület lakói közül senki nem sérült meg.

https://www.facebook.com/share/v/1KdgJNqEFR/

Reggel a helyszínre érkezett Grőber Attila polgármester és Benecz Rita szociális osztályvezető is, hogy biztosítsák az otthonukat elhagyni kénytelen lakók ellátását. Melegedő autóbuszt biztosítottak, valamint a Türr kollégiumát nyitották meg és további segítséget ajánlottak fel számukra – tudtuk meg a városvezetőtől, aki hozzátette, az érintett hat lakó egyéb módon meg tudja oldani az elszállásolását addig, amíg visszatérhetnek otthonukba. Többen segítségüket ajánlották fel számukra, a károk felmérése várhatóan a jövő hét elején fog megtörténni, ezt követően derül ki, hogy mire lehet szükségük a károsultaknak.

A videót olvasónk, Szabóné Méri készítette.

Forrás: https://m.infopapa.hu/hirek/olvas/igy-langolt-a-papai-tarsashaz-tetoszerkezete-video-2025-01-11-130817

Tiltakoznak a gazdagrétiek a Madárhegyre szánt 270 lakásos társasház felhúzása ellen

Hiába kezdtek tereprendezési munkálatokba a XI. kerületben a Bayer Construct munkatársai, a helyiek közül már több mint háromezren írták alá petíciót a 20 ezer négyzetméteres zöldterület beépítése ellen, a megindult munkálatok ezért leálltak.

Az rtl.hu-t arról tájékoztatta az érintett önkormányzat, hogy a 20 éve magántulajdonban lévő telken a Bayer Construct húzna fel egy nagyjából 11 méteres, 270 lakásos társasházat. A Bayer Construct azt is vállalta, hogy befizet az önkormányzatnak 150 millió forintnyi infrastrukturális hozzájárulást, valamint épít egy 1100 négyzetméteres játszóteret is, amelyet mindenki használhat majd. 

A lakók többek között azért tiltakoznak, mert szerintük a klímaválság idején megengedhetetlen fákat kivágni, továbbá attól tartanak, nem lesz elég hely az amúgy is hiányos infrastruktúra kiépítésre. A munkálatok mindössze néhány napig zajlottak, cég a szabályoknak megfelelően végezett-e tereprendezést.

A helyszínre az elmúlt napokban a rendőrség is többször kilátogatott, mert a lakók jelezték, hogy szabálytalanul irtották a növényzetet a Hosszúréti utcában. A rendőrség azonban nem talált szabálytalanságot, de az irataikat átküldték az önkormányzatnak, hogy az megvizsgálhassa, a tereprendezés önkormányzati rendeletbe ütközött-e.

Az épületet 3-4 emeletesre tervezik, magassága pedig a kerülettel kötött megállapodás alapján legfeljebb 11 méteres lenne.

Engedély még nincs

Az önkormányzat arról számolt be a csatornának, hogy építési engedély és hivatalos terv még nincsen, a lakók többek között ezért lepődtek meg, hogy elkezdődtek a tereprendezési munkák.

A helyiek szerint, ha még több száz ember költözne a helyszínre, akkor túltelített lenne az infrastruktúra, ezért a lakók azt szeretnék, ha a helyi vagy a fővárosi önkormányzat kisajátítaná a területet, a szomszédos telkeket pedig védetté nyilvánítanák. Hogy elérjék céljukat, petíciót is indítottak, amelyet már több mint háromezren aláírtak és a fővárosi önkormányzathoz is eljuttatták. 

Az MSZP-s Keller Zsolt azt mondta az rtl.hu-nak, hogy szerinte szinte lehetetlen, hogy a XI. kerületi önkormányzat, vagy a főváros kisajátítja a területet, mert az legalább 4-5 milliárd forintba kerülne, ekkora forrás pedig nem áll a rendelkezésükre. Ezen kívül jogilag sem tudják megakadályozni az építkezést, mert az engedélyeztetés már a kormányhivatalokhoz tartozik, változtatási tilalmat pedig csak egyszer lehet elrendelni 3 évre – ez utóbbi lehetőséggel már éltek egyszer 2020-ban. Arról is beszélt a csatornának, hogy a kerületi vezetés megállapodott a céggel, így várhatóan több ponton is kisebb konstrukció valósul meg. 

Az előző önkormányzat ráadásul megemelte az eredetileg 40 százalékos beépíthetőségi határt, annak lecsökkentése pedig nagyon hosszú jogi procedúrához vezetne és kártérítési kötelezettséggel járna.

Forrás: https://index.hu/gazdasag/2024/05/30/gazdagret-tiltakozas-lakok-peticio-11.-kerulet/

Kigyulladt egy társasház Budapesten, három embert menekítettek ki a tűzoltók

A fenyőfa és berendezési tárgyak égtek a XVI. kerületi Összefogás sétányon.

A fővárosi hivatásos tűzoltók három embert mentőálarcot használva menekítettek ki abból a budapesti társasházból, amelynek kigyulladt az egyik lakása – közölte a katasztrófavédelem.

Tájékoztatásuk szerint a fenyőfa és berendezési tárgyak égtek a XVI. kerületi Összefogás sétányon lévő, második emeleti ingatlan egyik helyiségében. A tűzoltók eloltották a lángokat, kiszellőztetik a lakást valamint a lépcsőházat, amelyet ketten a saját erejükből hagytak el, két másik embert pedig arra kértek, hogy zárt ajtók és ablakok mellett maradjanak az otthonukban.

Forrás: https://nepszava.hu/3263477_tarsashaz-budapest-tuz-katasztrofavedelem-kimenekites

Beszakadt egy háromszintes társasház függőfolyosója a Nefelejcs utcában

Fél négyzetméternyi területen beszakadt egy háromszintes társasház első emeleti függőfolyosója vasárnap a hetedik kerületi Nefelejcs utcában, írja a katasztrófavédelem.

A tűzoltók a mázsás betontömböt először kötelekkel biztosították, az elemet tartó vasalatot levágták, majd alpin-technika segítségével leengedték a betondarabot. A balesetben egy ember megsérült.

Forrás: https://7.kerulet.ittlakunk.hu/utcak-terek/250127/beszakadt-egy-haromszintes-tarsashaz-fuggofolyosoja-nefelejcs-utcaban

Ismered a társasházi értékmódosító tényezőket? Szilber Szilvia társasházkezelővel beszélgettünk

Szilber Szilvia társasházkezelő, a Szilber Ingatlan Menedzsment vezetője 10 év tapasztalatával menedzsel társasházakat és ad tanácsot lakásvásárlóknak. Célja, hogy az ingatlan adásvételi közeg minél átláthatóbb és etikusabb, a tulajdonosok pedig minél tudatosabbak legyenek. Ebben segít Érték és Minőség Nagydíjjal kitüntetett könyve, és ezért szerepel az ingatlan.com Konferencia 2024 kerekasztal-beszélgetésének résztvevői között is. Szilviával munkájáról, a társasházi értékmódosító tényezőkről, és ingatlanközvetítői feladatokról beszélgettünk.

Jelentősek egy társasház fenntartási költségei, de ezzel nincs mindenki tisztában

“Az idei év a társasházak területén számunkra a felújításokról szól. Nagyon sok remek pályázati lehetőség van, több társasházunkkal pályáztunk, és az elmúlt hónapok azzal teltek, hogy a közgyűléseken tavasszal megszavazott felújításokat szervezzük le,” kezd bele Szilber Szilvia. 

Elmondása szerint nagyon fontos az előtakarékosság és a műszaki állapot felmérése és rendszeres felülvizsgálata, sok tulajdonos mégsem akar foglalkozni ezzel.

Amikor valaki családi házat vesz, fel sem merül benne, hogy az épület karbantartása valaki más feladata lenne. A társasházi lakások tulajdonosai viszont kicsit úgy állnak hozzá, hogy a küszöbön belüli rész az ő dolguk, a többi meg mint a nyugdíj, majd lesz valahogy.”

Az általa, azaz a Szilber Ingatlan Menedzsment módszertana alapján kezelt társasházaknál a műszaki állapotfelmérés a nulladik lépés. “Minden azzal indul, hogy képbe hozzuk a tulajdonosokat, hogy az az ingatlanvagyon amiben ők résztulajdonosok milyen állapotban van, és 1-5-10 éven belül milyen fenntartási illetve felújítási költségei lesznek.” 

Abból a szempontból szerencséje van, hogy már válogathat az ügyfelek között. “Nem hiszek abban, hogy a közgyűlési határozatok a fizika törvényei fölé tudnak emelkedni. Az omladozó tető nem fog fennmaradni azért, mert a tulajdonosok úgy döntenek, hogy erre idén nem akarnak költeni. Én elsősorban olyan társasházi közösségekkel dolgozom, akik a mi filozófiánk miatt keresnek meg bennünket, akik már tudatosabbak és képesek felelősséget vállalni. Ezek a tulajdonosok nem csak igénylik, de partnerek is az értéknövelésben, úgyhogy ebből a szempontból az ügyfélkörünk nem reprezentatív az átlagos lakástulajdonos hozzáállását tekintve.”

Lakásvásárlás után szembesülünk a társasházi problémákkal

Szilvia munkája során rengeteg olyan tapasztalatot szerzett, ami hasznos a lakáskeresőknek is, hogy el tudják dönteni, egy adott társasházban található ingatlan mennyit is ér, milyen alapon alkudhat, és milyen költségekre kell felkészülnie a hitel törlesztőrészletén túl.

“Ahogy elkezdtem társasházkezeléssel foglalkozni, egyre inkább láttam azt, hogy amikor a társasházaknak felújítási ütemtervet készítek, akkor azzal a tulajdonosoknak kiadási ütemtervet tervezek. A társasház szükségleteit a családi költségvetésbe is bele kell tervezni, amihez pedig pénzügyi tudatosság kell. Az a lakásvásárló, aki tájékozódik, elkerülheti hogy olyan tulajdonosi közösségbe, vagy olyan váratlan helyzetbe kerüljön, amihez nem fog tudni alkalmazkodni, mert például a rossz anyagi hátterű társasház sürgősen felújításra szorul.”

Az értékmódosító tényezők alku alapjai lehetnek

Az ilyen vesztes helyzetek elkerülésében, a társasházi értékmódosító tényezők felmérésében és az áralkuban is segít Szilber Szilvia könyve, a Lakásvásárlók kézikönyve. Szilvia öt értékmódosító tényezőt különböztet meg:

“Az első a pénzügyi helyzet, ami a beszámolókból nagyon könnyen megvizsgálható lesz. Ha azt látjuk, hogy egy társasháznak amiben 10 százalékos tulajdonrészt vásárolsz egy lakással van 20 millió forint hitele, akkor annak terheit átvállalja a vevő, azaz 2 millió forint hiteltörlesztést vesz a nyakába. Ha a háznak van 20 millió forint megtakarítása, az viszont olyan, mintha 2 millió forintot otthagyna az eladó a konyhaasztalon például a későbbi tetőfelújításra,” magyarázza Szilvia.

“A második értékmódosító szempont a műszaki állapot. A pénzügyi helyzetet is ennek függvényében kell vizsgálni, hiszen értékesebb az a szépen felújított ingatlan, aminek nincs megtakarítása, mint egy lepusztult társasház ugyanúgy megtakarítás nélkül. Vagy egy rosszabb állapotú társasházban is lehet jó vétel egy ingatlan, ha ott van a ház számláján a felújításra szánt pénz, pályáztak, és másfél éven belül 30-60 millió forintot költenek majd rá. Így megint csak értékesebb, mint a megtakarítás nélküli rossz állapotú.”

Kulcsfontosságú a menedzsment

Meghatározza még a társasház értékét a belső szabályozás: van-e egyáltalán? Betartják-e? Vannak-e peres ügyei, jogi hiányosságok a működésében? Valamint a tulajdonosi közösség, a tulajdonostársak is fontos tényezőt jelentenek, hogy kikkel kerülünk közös tulajdonba és azok mire és hogyan használják az ingatlanokat. 

“Legfontosabb mégis a menedzsment, a közös képviselő kiléte, hiszen a legjobb helyzetet is el lehet rontani hanyag hozzáállással vagy inkompetenciával és bármilyen szörnyű állapotot lehet kezelni a célok meghatározásával és megfelelő stratégiával, hozzáértéssel, valamint a tulajdonosi közösség egységének formálásával.” 

Utóbbit felismerik a tulajdonosok, közvetítők is: Szilvia látott már olyan ingatlan hirdetést, ahol feltüntették, hogy a lakás a Szilber Házak, illetve a Szilber Ingatlan Menedzsment által kezelt társasházban található. 

Az ingatlanközvetítőknek is tájékozódniuk kellene

“Örömmel dolgoznék együtt az ingatlanközvetítőkkel, de legtöbbször nem keresik meg a közös kepviselőket, amikor felvesznek egy-egy lakást.”

– meséli Szilvia. A Szilber Házaknál hiába állítanak össze online elérhető információs csomagot a társasházaikról, ritka hogy erről a közvetítő tájékozódna. Sokszor rácsodálkoznak a társasházi ügyekre az új tulajdonosok. 

Pedig segíthetné a közvetítők munkáját, ha felmérnék a társasház helyzetét. Az értékmódosító tényezők alapján nemcsak a reális árazásban tudnának tanácsot adni az ügyfeleiknek, de pontosabban tájékoztathatnák az érdeklődőket. Míg a lakásról ódákat zengenek a hirdetések, a társasházról kevesen beszélnek. 

„Madárcsicsergős udvar, kedves szomszédok, jó anyagi helyzet – ezeket emelik ki a hirdetésekben. De az anyagi helyzetet társasházi kontextusban kellene vizsgálni. 3 millió forint megtakarítás Marika néni véleménye szerint lehet nagyon jó anyagi helyzetDe egy ingatlanszakértőnek tudnia kell, hogy a társasházban, ahol 150 milliót kellene felújításra költeni, már kevésbé.

„Úgy gondolom, hogy érdemes egy rosszabb helyzetben lévő társasházról elmondani az igazat a vevőnek és engedni egy kis alkut. Ezzel elkerülhető, hogy később derüljenek ki a kellemetlenségek és jogosan érezze átverve magát az ügyfél, aki ezt követően rossz hírét keltheti az ingatlanosnak.

Mára már egyre több ingatlanos vásárolja és ajánlja a könyvem, illetve egészíti ki a SzIM mappával (azaz a Szilber Ingatlan Menedzsment által javasolt dokumentumokkal) a vevőknek összekészített információs csomagot. Így korrekt, teljes képet adnak nemcsak a lakásról, hanem a társasházról is. Ezzel tükröt tartanak az eladónak, növelik a tulajdonos felelősségérzetét a társasházi ingatlanával kapcsolatban és az egész piac fejlődését segítik.

Október 17-én Szilber Szilviával is találkozhatsz az ingatlan.com Konferencia 2024-en!

Érdekelnek többek között a társasházi értékmódosító tényezők és hogy hogyan dolgozhat ezekkel a gyakorlatban egy ingatlanközvetítő? Szilber Szilvia az eseményünk kerekasztalának résztvevője lesz, ahol pont ezekről osztja majd meg tapasztalatát.

Forrás: https://tudastar.ingatlan.com/hirek/ismered-a-tarsashazi-ertekmodosito-tenyezoket-szilber-szilvia-tarsashazkezelovel-beszelgettunk/

Robbanás volt egy ferencvárosi társasházban

Feltehetőleg robbanás történt pénteken Budapesten egy IX. kerületi társasházi lakásban – tájékoztatta Kiss Ádám, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivő-helyettese az MTI-t .

A baleset az Ipar és a Vaskapu utca sarkán lévő négyemeletes társasház egyik első emeleti lakásában történt, aminek következtében tűz ütött ki.

A fővárosi hivatásos tűzoltók a lángoló lakáson kívül a homlokzatot is oltják, hogy megfékezzék a tűz továbbterjedését.

Az utcán és a házban jelentős mennyiségű törmelék halmozódott fel, ami nehezíti a mentést.

Több mint negyven tűzoltó kora délután 15 járművel vonult a helyszínre, munkájukat a folyami katasztrófavédelem specialistái segítik.

A szakemberek az egész épületet átvizsgálják, egyelőre nem tudni, hogy a robbanás idején hányan tartózkodtak a házban.

Forrás: https://mti.hu/hirek/2025/01/24/robbanas-volt-egy-ferencvarosi-tarsashazban

Gyertya miatt lángolt a társasház

https://tenyek.hu/video/gyertya-miatt-langolt-a-tarsashaz

Egy gyertya miatt égett ki teljesen egy lakás Budapesten, a Szerdahelyi utcában, a VIII. kerületben. Egy asszony egyedül élt ott, először nem mert kimenekülni, mert a lángok elzárták a bejárati ajtót. Végül a tűzoltók tudták kimenteni. Összesen három embert vittek el a a mentők füstmérgezés miatt. Zalalövőn pedig egy családi ház vált lakhatatlanná. Egy nő élt ott, akit átmenetileg az önkormányzat helyez el, mert az otthona lakhatatlan lett.

Forrás: https://tenyek.hu/video/gyertya-miatt-langolt-a-tarsashaz

Megvan, mely paneleket újítják fel Debrecenben – fotókkal

Még 2023-ban, saját forrásból indította el a kezdeményezést a város önkormányzata. A debreceni panelprogramban eddig 32 társasház pályázott sikeresen. A városvezetőség kötelezettséget vállalt arra, hogy 5 éven keresztül fenntartja ezt a támogatási lehetőséget.

Debrecen önkormányzata felismerve azt, hogy a megváltozott kamatkörnyezet és az építőiparban megnövekedett költségek miatt a társasházak nehezen vagy egyáltalán nem tudják megkezdeni a szükséges felújításokat, 2023-ban saját költségvetéséből indított el panelprogramot. Papp László polgármester csütörtökön tartott sajtótájékoztatón elmondta, a városvezetőség arra vállalkozott, hogy 5 éven keresztül, évente 500 millió forint keretösszeget fordít debreceni panelprogramban a panelházak felújítási költségeinek támogatására.

Huszonöt százalékos intenzitás mellett indulhattak el a panelépületek energetikai felújításai, valamint liftek cseréje. A kiíráson 2024-ben – az igényekhez igazítva – módosítottunk a kiíráson, melybe belekerültek az 1990 előtt épült, legalább 12 lakást magukban foglaló, nem paneltechnológiával kialakított társasházak, illetve a liftek felújításának támogatása is

 – idézte fel a városvezető.

Hogyan változik a debreceni panelprogram 2025-ben?

Debrecen polgármestere elmondta, eddig 32 társasházi közösség pályázott sikeresen a debreceni panelprogramban, a 2024-es felhíváson 26-an nyertek. Közülük 12 társasház esetében már átadták a támogató okiratokat, január 16-án pedig további 14 társasház közös képviselői vették át ugyanezt.

Papp László elmondta, uniós kötelezettség, hogy a távfűtött és központi hőellátással rendelkező épületeket 2027. január 1-ig költségmegosztókkal kell felszerelni, amennyiben ez műszakilag kivitelezhető és megfelelően költséghatékony. Ezért a debreceni panelprogramot az ezt célzó támogatással egészítik ki 2025-ben.  

– Itt 50 százalékos támogatási intenzitással tervezünk. Kérjük az érintett társasházak közösségeit, hogy a Debreceni Hőszolgáltatóval egyeztessenek azzal kapcsolatban, milyen felújítás szükséges – mondta Debrecen polgármestere.

További 14 debreceni panelházat újítanak fel

A sajtótájékoztató végén adták át 14 társasház közös képviselőinek a támogatói okiratokat. A jelenlévők többek a debreceni panelprogrammal kapcsolatban javaslatokat és észrevételeket is tettek. Mint kiderült, a lakóközösségek örülnek a fejlesztéseknek, s a kivitelezők kiválasztása sem körülményes. Továbbá javaslat érkezett az panelházak régi elektromos-hálózatának és erkélyek felújításának támogathatóságára is.  

debreceni panelprogram támogatásával újult, illetve újul meg többek között:

  • Egyetem sugárút 51-53. 
  • Lehel utca 14. 
  • Jerikó utca 32. 
  • Dózsa György utca 9. 
  • Gvadányi utca 14. 
  • Sámsoni út 139. 
  • Domokos Lajos utca 5-7. 
  • Sámsoni út 141.
  • Mikszáth Kálmán utca 4-6-8.
  • Derék utca 50-52.
  • Cívis utca 17.
  • Domokos Lajos utca 20-22.
  • Piac utca 26. A-B
  • Piac utca 74.

Forrás: https://www.haon.hu/helyi-kozelet/2025/01/debreceni-panelprogram-panelhaz-tarsashaz